MS24266R24B43P6
Buy MS24266R24B43P6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MS24266R24B43P6
Manufacturer Bel
Description CONN PLUG MALE 43POS GOLD CRIMP
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage Rating:-
Termination:Crimp
Shielding:Unshielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:24-43
Packaging:Bulk
Other Names:CMS24266R24B43P6
Orientation:6
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Number of Positions:43 (Power)
Fastening Type:Bayonet Lock
Detailed Description:43 (Power) Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold
Current Rating:-
Contact Material:-
Contact Finish Thickness - Mating:50.0µin (1.27µm)
Contact Finish - Mating:Gold
Connector Type:Plug, Male Pins
Color:-
Cable Opening:1.282" (32.56mm)