MS24266R22T19S7
Buy MS24266R22T19S7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MS24266R22T19S7
Manufacturer Bel
Description CONN PLUG FMALE 19POS GOLD CRIMP
Data sheet
Voltage Rating:-
Termination:Crimp
Shielding:Unshielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:22-19
Packaging:Bulk
Other Names:CMS24266R22T19S7
Orientation:7
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Number of Positions:19 (Power)
Features:Coupling Nut
Fastening Type:Threaded
Detailed Description:19 (Power) Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold
Current Rating:-
Contact Material:-
Contact Finish Thickness - Mating:50.0µin (1.27µm)
Contact Finish - Mating:Gold
Connector Type:Plug, Female Sockets
Color:-
Cable Opening:1.152" (29.26mm)