MS1336
Microsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MS1336 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MS1336 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MS1336 |
|---|---|
| Manufacturer | Microsemi |
| Description | TRANS RF BIPO 70W 8A M135 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 75 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $72.901 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 18V |
|---|---|
| Transistor Type: | NPN |
| Supplier Device Package: | M135 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 70W |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | M135 |
| Operating Temperature: | 200°C (TJ) |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | - |
| Mounting Type: | Chassis, Stud Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 32 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 10dB |
| Frequency - Transition: | 175MHz |
| Detailed Description: | RF Transistor NPN 18V 8A 175MHz 70W Chassis, Stud Mount M135 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 20 @ 250mA, 5V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 8A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MS1336, use the request quote form to request MS1336 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MS1336.The price and lead time for MS1336 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MS1336.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


