MS10W38T15-L6
Panduit
MS10W38T15-L6
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MS10W38T15-L6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MS10W38T15-L6
Manufacturer Panduit
Description STAINLESS STRAP
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Wire/Cable Tie Type:Strapping
Width:0.375" (9.53mm)
Tensile Strength:500 lbs (226.80 kg)
Series:Pan-Steel® MS
Packaging:50 per Pkg
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material:Stainless Steel 316
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Approximate:37.00"
Length - Actual:3.080' (938.78mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Detailed Description:Strapping Silver 10.00" (254.00mm) 0.375" (9.53mm) 500 lbs (226.80 kg) 3.080' (938.78mm)
Color:Silver
Bundle Diameter:10.00" (254.00mm)