MS+10G300MS-S1
Belden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MS+10G300MS-S1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MS+10G300MS-S1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MS+10G300MS-S1 |
|---|---|
| Manufacturer | Belden |
| Description | SFP+ SR OPTICAL TRANSCEIVER |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $66.16 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | - |
|---|---|
| Usage: | Network |
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Positions: | - |
| Length: | 984.25' (300.00m) |
| Gender: | Male to Male |
| Frequency - Max: | 10Gbps |
| Features: | Pull Tab |
| Fastening Type: | Latch Lock, Push-Pull |
| Detailed Description: | Position SFP+ Plug to Plug 984.25' (300.00m) Orange Unshielded |
| Connector Type: | Plug to Plug |
| Color: | Orange |
| Cable Type: | Round |
| Cable Connectors: | SFP+ |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MS+10G300MS-S1, use the request quote form to request MS+10G300MS-S1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MS+10G300MS-S1.The price and lead time for MS+10G300MS-S1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MS+10G300MS-S1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation




