MRT100KP200CAE3
Microsemi
MRT100KP200CAE3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MRT100KP200CAE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MRT100KP200CAE3
Manufacturer Microsemi Corporation
Description TVS DIODE 200VWM 392VC CASE5A
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:222V
Voltage - Breakover:1
Voltage - Breakdown (Min):200V
Voltage - Breakdown:Case 5A (DO-204AR)
Type:Zener
Series:Military, MIL-PRF-19500
RoHS Status:Bulk
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Power Line Protection:100000W (100kW)
Power - Peak Pulse:-
Polarization:DO-204AR, Axial
Other Names:1086-7708
1086-7708-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:MRT100KP200CAE3
Current - Peak Pulse (10/1000µs):392V