MRS25000C9769FRP00
Electro-Films (EFI) / Vishay
MRS25000C9769FRP00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MRS25000C9769FRP00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MRS25000C9769FRP00
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES 97.6 OHM 0.6W 1% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Series:MRS25
Resistance:97.6 Ohms
Power (Watts):0.6W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:2322 156 39769
5053MC97R60F12AF5
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:97.6 Ohms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film