MRFX1K80HR5
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MRFX1K80HR5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MRFX1K80HR5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MRFX1K80HR5 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | RF MOSFET LDMOS 65V NI-1230H-4S |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $338.28 | $323.991 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 65V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 182V |
| Transistor Type: | LDMOS (Dual) |
| Supplier Device Package: | NI-1230-4H |
| Series: | - |
| Power - Output: | 1800W |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | NI-1230-4H |
| Other Names: | 568-13464 568-13464-1 568-13464-ND |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 24dB |
| Frequency: | 1.8MHz ~ 470MHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS (Dual) 65V 200mA 1.8MHz ~ 470MHz 24dB 1800W NI-1230-4H |
| Current Rating: | 10µA |
| Current - Test: | 200mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MRFX1K80HR5, use the request quote form to request MRFX1K80HR5 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MRFX1K80HR5.The price and lead time for MRFX1K80HR5 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MRFX1K80HR5.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
