MRF8VP13350NR5
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MRF8VP13350NR5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MRF8VP13350NR5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MRF8VP13350NR5 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | RF POWER LDMOS TRANSISTOR 700-13 |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 50 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $196.968 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 50V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 100V |
| Transistor Type: | LDMOS |
| Supplier Device Package: | OM-780-4L |
| Series: | - |
| Power - Output: | 350W |
| Package / Case: | OM-780-4L |
| Other Names: | 935316089578 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Gain: | 19.2dB |
| Frequency: | 700MHz ~ 1.3GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS 50V 100mA 700MHz ~ 1.3GHz 19.2dB 350W OM-780-4L |
| Current Rating: | 10µA |
| Current - Test: | 100mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MRF8VP13350NR5, use the request quote form to request MRF8VP13350NR5 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MRF8VP13350NR5.The price and lead time for MRF8VP13350NR5 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MRF8VP13350NR5.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
