MRF7S24250NR3
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MRF7S24250NR3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MRF7S24250NR3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MRF7S24250NR3 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | TRANS RF LDMOS 250W 32V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $119.346 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 30V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | LDMOS |
| Supplier Device Package: | OM-780-2 |
| Series: | - |
| Power - Output: | 256W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | OM-780-2 |
| Other Names: | 935320598528 MRF7S24250NR3-ND MRF7S24250NR3TR |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 14.7dB |
| Frequency: | 2.45GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS 30V 100mA 2.45GHz 14.7dB 256W OM-780-2 |
| Current Rating: | - |
| Current - Test: | 100mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MRF7S24250NR3, use the request quote form to request MRF7S24250NR3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MRF7S24250NR3.The price and lead time for MRF7S24250NR3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MRF7S24250NR3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
