MRF6VP3450HR5
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MRF6VP3450HR5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MRF6VP3450HR5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MRF6VP3450HR5 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors |
| Description | Lateral N-Channel Broadband RF Power MOSFET, 860 MHz, 450 W, 50 V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $200.003 | $180.534 | $162.834 | $159.295 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 50V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 110V |
| Transistor Type: | LDMOS (Dual) |
| Supplier Device Package: | NI-1230 |
| Series: | - |
| Power - Output: | 90W |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | NI-1230 |
| Other Names: | MRF6VP3450HR5DKR |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 22.5dB |
| Frequency: | 860MHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS (Dual) 50V 1.4A 860MHz 22.5dB 90W NI-1230 |
| Current Rating: | - |
| Current - Test: | 1.4A |
| Base Part Number: | MRF6VP3450 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MRF6VP3450HR5, use the request quote form to request MRF6VP3450HR5 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MRF6VP3450HR5.The price and lead time for MRF6VP3450HR5 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MRF6VP3450HR5.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
