MRF6S27015GNR1
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MRF6S27015GNR1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MRF6S27015GNR1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MRF6S27015GNR1 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors |
| Description | Trans Mosfet N-ch 68V 3-PIN TO-270 Ep T/r |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $27.049 | $24.416 | $22.023 | $21.544 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 28V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 68V |
| Transistor Type: | LDMOS |
| Supplier Device Package: | TO-270-2 GULL |
| Series: | - |
| Power - Output: | 3W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | TO-270BA |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Gain: | 14dB |
| Frequency: | 2.6GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS 28V 160mA 2.6GHz 14dB 3W TO-270-2 GULL |
| Current Rating: | - |
| Current - Test: | 160mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MRF6S27015GNR1, use the request quote form to request MRF6S27015GNR1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MRF6S27015GNR1.The price and lead time for MRF6S27015GNR1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MRF6S27015GNR1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
