MRF6S21100HSR3
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MRF6S21100HSR3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MRF6S21100HSR3
Manufacturer NXP Semiconductors / Freescale
Description FET RF 68V 2.17GHZ NI-780S
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Test:28V
Voltage - Rated:68V
Transistor Type:LDMOS
Supplier Device Package:NI-780S
Series:-
Power - Output:23W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:NI-780S
Noise Figure:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Gain:15.9dB
Frequency:2.11GHz ~ 2.17GHz
Detailed Description:RF Mosfet LDMOS 28V 950mA 2.11GHz ~ 2.17GHz 15.9dB 23W NI-780S
Current Rating:-
Current - Test:950mA