MRF393
Aeroflex (MACOM Technology Solutions)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MRF393 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MRF393 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MRF393 |
|---|---|
| Manufacturer | Aeroflex (MACOM Technology Solutions) |
| Description | TRANS RF NPN 30V 16A 744A-01 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 20 pcs | 40 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $107.57 | $100.845 | $96.139 | $90.761 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 30V |
|---|---|
| Transistor Type: | 2 NPN (Dual) Common Emitter |
| Supplier Device Package: | 744A-01, Style 1 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 100W |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 744A-01 |
| Other Names: | 1465-1183 |
| Operating Temperature: | 200°C (TJ) |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 8.5dB |
| Frequency - Transition: | - |
| Detailed Description: | RF Transistor 2 NPN (Dual) Common Emitter 30V 16A 100W Chassis Mount 744A-01, Style 1 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 20 @ 1A, 5V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 16A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MRF393, use the request quote form to request MRF393 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MRF393.The price and lead time for MRF393 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MRF393.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

