MRF1K50HR5
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MRF1K50HR5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MRF1K50HR5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MRF1K50HR5 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | HIGH POWER RF TRANSISTOR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $207.02 | $198.272 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 50V |
|---|---|
| Transistor Type: | LDMOS |
| Supplier Device Package: | NI-1230-4H |
| Series: | - |
| Power - Output: | 1500W |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | SOT-979A |
| Other Names: | 568-13350-6 MRF1K50HR5DKR MRF1K50HR5DKR-ND |
| Noise Figure: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Gain: | 22.5dB |
| Frequency: | 1.8MHz ~ 500MHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS 1.8MHz ~ 500MHz 22.5dB 1500W NI-1230-4H |
| Current Rating: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MRF1K50HR5, use the request quote form to request MRF1K50HR5 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MRF1K50HR5.The price and lead time for MRF1K50HR5 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MRF1K50HR5.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
