MRF19085LR3
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MRF19085LR3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MRF19085LR3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MRF19085LR3 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | FET RF 65V 1.99GHZ NI-780 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $122.44 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 26V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 65V |
| Transistor Type: | LDMOS |
| Supplier Device Package: | NI-780 |
| Series: | - |
| Power - Output: | 18W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | NI-780 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 13dB |
| Frequency: | 1.93GHz ~ 1.99GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS 26V 850mA 1.93GHz ~ 1.99GHz 13dB 18W NI-780 |
| Current Rating: | - |
| Current - Test: | 850mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MRF19085LR3, use the request quote form to request MRF19085LR3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MRF19085LR3.The price and lead time for MRF19085LR3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MRF19085LR3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
