MRF085HR3
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MRF085HR3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MRF085HR3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MRF085HR3 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | WIDEBAND RF POWER LDMOS TRANSIST |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $142.39 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 50V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 133V |
| Transistor Type: | LDMOS (Dual) |
| Supplier Device Package: | NI-650H-4L |
| Series: | - |
| Power - Output: | 85W |
| Package / Case: | NI-650H-4L |
| Other Names: | 935351494128 |
| Noise Figure: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Gain: | 25.6dB |
| Frequency: | 1.8MHz ~ 1.215GHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet LDMOS (Dual) 50V 100mA 1.8MHz ~ 1.215GHz 25.6dB 85W NI-650H-4L |
| Current Rating: | 2µA |
| Current - Test: | 100mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MRF085HR3, use the request quote form to request MRF085HR3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MRF085HR3.The price and lead time for MRF085HR3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MRF085HR3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

