MRA-121R800FE12
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MRA-121R800FE12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MRA-121R800FE12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MRA-121R800FE12 |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | RES 1.8 OHM 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | 300 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.238 | $2.775 | $2.544 | $2.331 | ||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.312" Dia x 1.188" L (7.92mm x 30.18mm) |
| Series: | MRA-12 |
| Resistance: | 1.8 Ohms |
| Power (Watts): | 10W |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Axial |
| Other Names: | MRA12-1.8-1% Q4561793 |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 250°C |
| Number of Terminations: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive, Non-Magnetic |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 1.8 Ohms ±1% 10W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant, Non-Inductive, Non-Magnetic Wirewound |
| Composition: | Wirewound |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MRA-121R800FE12, use the request quote form to request MRA-121R800FE12 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MRA-121R800FE12.The price and lead time for MRA-121R800FE12 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MRA-121R800FE12.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
