MR9238M48B-FSR
Mechatronics
MR9238M48B-FSR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MR9238M48B-FSR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MR9238M48B-FSR
Manufacturer Mechatronics
Description FAN AXIAL 92X38MM 48VDC WIRE
Data sheet
Width:38.00mm
Weight:0.437 lb (198.00g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:48VDC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:0.880 in H2O (219.2 Pa)
Size / Dimension:Square - 92mm L x 92mm H
Series:MR9238
RPM:6000 RPM
Operating Temperature:-
Noise:55.4 dB(A)
Ingress Protection:-
Features:Auto Restart
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.260A