MR9238L12B2-FSR
Mechatronics
MR9238L12B2-FSR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MR9238L12B2-FSR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MR9238L12B2-FSR
Manufacturer Mechatronics
Description FAN AXIAL 92X38MM 12VDC WIRE
Data sheet
Width:38.00mm
Weight:0.437 lb (198.00g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:12VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:0.610 in H2O (151.9 Pa)
Size / Dimension:Square - 92mm L x 92mm H
Series:MR9238
RPM:5000 RPM
Operating Temperature:-
Noise:50.5 dB(A)
Ingress Protection:-
Features:Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.820A