MR9232H12B2-FSR
Mechatronics
MR9232H12B2-FSR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MR9232H12B2-FSR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MR9232H12B2-FSR
Manufacturer Mechatronics
Description FAN AXIAL 92X32MM 12VDC WIRE
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Width:32.00mm
Weight:0.331 lb (150.14g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:12VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:0.450 in H2O (112.1 Pa)
Size / Dimension:Square - 92mm L x 92mm H
Series:MR9232
RPM:4400 RPM
Operating Temperature:-
Noise:49.7 dB(A)
Material - Frame:Plastic
Material - Blade:Plastic
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.600A