MR8032E24B-FSR
Mechatronics
MR8032E24B-FSR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MR8032E24B-FSR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MR8032E24B-FSR
Manufacturer Mechatronics
Description FAN AXIAL 80X32MM 24VDC WIRE
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 89 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Width:32.00mm
Weight:0.32 lb (145.15g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:24VDC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:0.890 in H2O (221.7 Pa)
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Series:MR8032
RPM:6500 RPM
Other Names:1570-1367
Operating Temperature:-
Noise:50.4 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material - Frame:Plastic
Material - Blade:Plastic
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Ingress Protection:-
Features:Auto Restart
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.430A