MR8025M24B1-FSR
Mechatronics
MR8025M24B1-FSR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MR8025M24B1-FSR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MR8025M24B1-FSR
Manufacturer Mechatronics
Description FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Width:25.00mm
Weight:0.119 lb (53.98g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:24VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:0.210 in H2O (52.3 Pa)
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Series:MR8025
RPM:3600 RPM
Operating Temperature:-
Noise:38.1 dB(A)
Material - Frame:Plastic
Material - Blade:Plastic
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.110A