MR44V064BMAZAATL
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MR44V064BMAZAATL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MR44V064BMAZAATL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MR44V064BMAZAATL |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Description | F-ram, Non-vol, 64KBIT, 3.4MHZ, SOP-8 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.948 | $2.661 | $2.40 | $2.348 | ||
Specifications
Data sheet
| Write Cycle Time - Word, Page: | - |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 1.8 V ~ 3.6 V |
| Technology: | FRAM (Ferroelectric RAM) |
| Supplier Device Package: | 8-SOP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | MR44V064BMAZAATLTR MR44V064BMAZAATR-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Memory Type: | Non-Volatile |
| Memory Size: | 64Kb (8K x 8) |
| Memory Interface: | I²C |
| Memory Format: | FRAM |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | FRAM (Ferroelectric RAM) Memory IC 64Kb (8K x 8) I²C 3.4MHz 130ns 8-SOP |
| Clock Frequency: | 3.4MHz |
| Access Time: | 130ns |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MR44V064BMAZAATL, use the request quote form to request MR44V064BMAZAATL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MR44V064BMAZAATL.The price and lead time for MR44V064BMAZAATL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MR44V064BMAZAATL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
