MR4020L12B2-RSR
Mechatronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MR4020L12B2-RSR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MR4020L12B2-RSR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MR4020L12B2-RSR |
|---|---|
| Manufacturer | Mechatronics |
| Description | FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $8.211 | |||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 20.00mm |
|---|---|
| Weight: | 0.053 lb (24.04g) |
| Voltage Range: | - |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Termination: | 3 Wire Leads |
| Static Pressure: | 0.160 in H2O (40.0 Pa) |
| Size / Dimension: | Square - 40mm L x 40mm H |
| Series: | MR4020 |
| RPM: | 6500 RPM |
| Operating Temperature: | - |
| Noise: | 26.5 dB(A) |
| Material - Frame: | Plastic |
| Material - Blade: | Plastic |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | Auto Restart, Locked Rotor Sensor |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Current Rating: | 0.060A |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | CE, cUL, TUV, UL |
| Air Flow: | 9.4 CFM (0.263m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MR4020L12B2-RSR, use the request quote form to request MR4020L12B2-RSR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MR4020L12B2-RSR.The price and lead time for MR4020L12B2-RSR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MR4020L12B2-RSR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
