MR16 7W BOARD
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MR16 7W BOARD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MR16 7W BOARD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MR16 7W BOARD |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | EVAL BOARD MR16 7W ILD4001 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $21.55 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 6.5V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 12VAC |
| Utilized IC / Part: | ILD4001 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Other Names: | MR16 7W BOARD-ND MR167WBOARD MR167WBOARDTOBO1 SP000960028 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | ILD4001 1, Non-Isolated Output LED Driver Evaluation Board |
| Current - Output / Channel: | 770mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MR16 7W BOARD, use the request quote form to request MR16 7W BOARD pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MR16 7W BOARD.The price and lead time for MR16 7W BOARD depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MR16 7W BOARD.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



