MR1225L24B1-FSR
Mechatronics
MR1225L24B1-FSR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MR1225L24B1-FSR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MR1225L24B1-FSR
Manufacturer Mechatronics
Description FAN AXIAL 120X25MM 24VDC WIRE
(In US Dollars)
60 pcs
Data sheet
Width:25.00mm
Weight:0.275 lb (124.74g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:24VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:0.290 in H2O (72.2 Pa)
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Series:MR1225
RPM:3500 RPM
Operating Temperature:-
Noise:47.2 dB(A)
Material - Frame:Plastic
Material - Blade:Plastic
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.300A