MR075A104KAA
AVX Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MR075A104KAA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MR075A104KAA
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 0.1UF 50V NP0 RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
300 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.490" L x 0.140" W (12.44mm x 3.55mm)
Series:Ceralam® MR
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Style:Straight
Lead Spacing:0.400" (10.16mm)
Height - Seated (Max):0.490" (12.44mm)
Features:-
Detailed Description:0.1µF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Capacitance:0.1µF