MR051A221JAAAP1
AVX Corporation
MR051A221JAAAP1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MR051A221JAAAP1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MR051A221JAAAP1
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 RAD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Series:Ceralam® MR
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Style:Formed Leads
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)
Height - Seated (Max):0.235" (5.97mm)
Features:-
Detailed Description:220pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Capacitance:220pF