MQ-W3C-DC12-24VEM
Panasonic
MQ-W3C-DC12-24VEM
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MQ-W3C-DC12-24VEM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MQ-W3C-DC12-24VEM
Manufacturer Panasonic
Description AREA REFL PNP IR 3CM WR SEL 2MS
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:12 V ~ 24 V
Series:MQ-W
Sensing Method:Reflective
Sensing Distance:118.11" (300cm) 0.098'
Response Time:2ms
Output Configuration:PNP - Open Collector
Other Names:1110-3558
MQ-W3C-DC12-24VEM-ND
Operating Temperature:-25°C ~ 55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Light Source:Infrared
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:IP67
Connection Method:Cable
Cable Length:78.740" (2000.00mm)