MPZ1608S101ATDH5
TDK Corporation of America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPZ1608S101ATDH5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MPZ1608S101ATDH5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MPZ1608S101ATDH5 |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation of America |
| Description | Ferrite Beads Multi-Layer 100Ohm 25% 100MHz 3A 0.03Ohm DCR 0603 Automotive T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.019 | $0.017 | $0.015 | $0.015 | ||
Specifications
Data sheet
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm) |
|---|---|
| Series: | MPZ |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Other Names: | 445-172889-1 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Number of Lines: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance @ Frequency: | 100 Ohms @ 100MHz |
| Height (Max): | 0.030" (0.75mm) |
| Filter Type: | Power Line |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 30 mOhm |
| Current Rating (Max): | 3A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MPZ1608S101ATDH5, use the request quote form to request MPZ1608S101ATDH5 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MPZ1608S101ATDH5.The price and lead time for MPZ1608S101ATDH5 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MPZ1608S101ATDH5.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
