MPSH10
NTE Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPSH10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MPSH10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MPSH10 |
|---|---|
| Manufacturer | NTE Electronics |
| Description | Electronics MPSH10 Transistor-NPN Silicon Bvceo=25V IC=50ma TO-92 Case For UHF Vhf lifier Applications |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.128 | $0.116 | $0.105 | $0.102 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50mA |
|---|---|
| Voltage - Breakdown: | TO-92-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 25V |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Bulk |
| Resistor - Base (R1) (Ohms): | 650MHz |
| Power - Max: | 350mW |
| Polarization: | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Other Names: | MPSH10FS |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | MPSH10 |
| Gain: | - |
| Frequency - Transition: | 60 @ 4mA, 10V |
| FET Type: | - |
| Expanded Description: | RF Transistor NPN 25V 50mA 650MHz 350mW Through Hole TO-92-3 |
| Description: | TRANSISTOR NPN RF VHF/UHF TO-92 |
| Current - Collector (Ic) (Max): | NPN |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MPSH10, use the request quote form to request MPSH10 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MPSH10.The price and lead time for MPSH10 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MPSH10.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

