MPSA29_D26Z
Fairchild/ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPSA29_D26Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MPSA29_D26Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MPSA29_D26Z |
|---|---|
| Manufacturer | Fairchild/ON Semiconductor |
| Description | TRANS NPN DARL 100V 0.8A TO-92 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.50 | $0.372 | $0.211 | $0.14 | $0.107 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 800mA |
|---|---|
| Voltage - Breakdown: | TO-92-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 100V |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Digi-Reel® |
| Resistor - Base (R1) (Ohms): | 125MHz |
| Power - Max: | 625mW |
| Polarization: | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads) |
| Other Names: | MPSA29_D26ZDKR |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | MPSA29_D26Z |
| Frequency - Transition: | 10000 @ 100mA, 5V |
| Expanded Description: | Bipolar (BJT) Transistor NPN - Darlington 100V 800mA 125MHz 625mW Through Hole TO-92-3 |
| Description: | TRANS NPN DARL 100V 0.8A TO-92 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 500nA |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 1.5V @ 100µA, 100mA |
| Current - Collector (Ic) (Max): | NPN - Darlington |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MPSA29_D26Z, use the request quote form to request MPSA29_D26Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MPSA29_D26Z.The price and lead time for MPSA29_D26Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MPSA29_D26Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
