MPS-032TLTQ0
SICK
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPS-032TLTQ0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MPS-032TLTQ0
Manufacturer SICK
Description SENSOR LINEAR 32MM CBL W/CONN
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:15 V ~ 30 V
Termination Style:Cable with Connector
Technology:LVIT (Linear Variable Inductance Transducer)
Supplier Device Package:-
Series:-
Rotation Angle - Electrical, Mechanical:-
Resistance Tolerance:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Module
Output Signal:-
Output:-
Other Names:1062506
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Chassis Mount
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Linearity:-
Linear Range:0 ~ 32.00mm (0 ~ 1.26")