MPQ6526GR-AEC1-Z
MPS (Monolithic Power Systems)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPQ6526GR-AEC1-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MPQ6526GR-AEC1-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MPQ6526GR-AEC1-Z |
|---|---|
| Manufacturer | MPS (Monolithic Power Systems) |
| Description | HEX HALF-BRIDGE MOTOR DRIVER WIT |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 5000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.304 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 7 V ~ 28 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | - |
| Technology: | DMOS |
| Supplier Device Package: | 24-QFN (4x4) |
| Step Resolution: | - |
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 24-VQFN Exposed Pad |
| Output Configuration: | Half Bridge (6) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Motor Type - Stepper: | - |
| Motor Type - AC, DC: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Interface: | Serial |
| Function: | Driver |
| Detailed Description: | Motor Driver DMOS Serial 24-QFN (4x4) |
| Current - Output: | 900mA |
| Applications: | Industrial |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MPQ6526GR-AEC1-Z, use the request quote form to request MPQ6526GR-AEC1-Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MPQ6526GR-AEC1-Z.The price and lead time for MPQ6526GR-AEC1-Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MPQ6526GR-AEC1-Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

