MPM10015001AT1
Electro-Films (EFI) / Vishay
MPM10015001AT1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPM10015001AT1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MPM10015001AT1
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:SOT-23
Size / Dimension:0.113" L x 0.051" W (2.86mm x 1.30mm)
Series:MPM
Resistor-Ratio-Drift:±2 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:±0.05%
Resistance (Ohms):1k, 5k
Power Per Element:100mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:2
Number of Pins:3
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Height - Seated (Max):0.040" (1.02mm)
Detailed Description:1k, 5k Ohm ±0.1% 100mW Power Per Element Voltage Divider 2 Resistor Network/Array ±25ppm/°C TO-236-3, SC-59, SOT-23-3