MPLAD6.5KP28AE3
Microsemi
MPLAD6.5KP28AE3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPLAD6.5KP28AE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MPLAD6.5KP28AE3
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 28V 45.5V PLAD
(In US Dollars)
168 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):28V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:45.5V
Voltage - Breakdown (Min):31.1V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:PLAD
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:6500W (6.5kW)
Packaging:Bulk
Package / Case:Nonstandard SMD
Other Names:1086-7585
1086-7585-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):143A