MPLAD6.5KP160CAE3
Microsemi
MPLAD6.5KP160CAE3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPLAD6.5KP160CAE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MPLAD6.5KP160CAE3
Manufacturer Microsemi Corporation
Description TVS DIODE 160VWM 259VC PLAD
(In US Dollars)
163 pcs
Data sheet
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:178V
Voltage - Breakover:1
Voltage - Breakdown (Min):160V
Voltage - Breakdown:PLAD
Type:Zener
Series:-
RoHS Status:Bulk
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Power Line Protection:6500W (6.5kW)
Power - Peak Pulse:25.1A
Polarization:Nonstandard SMD
Other Names:1086-7551
1086-7551-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:MPLAD6.5KP160CAE3
Current - Peak Pulse (10/1000µs):259V