MPLAD30KP120AE3/TR
Buy MPLAD30KP120AE3/TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MPLAD30KP120AE3/TR
Manufacturer Microsemi
Description TVS
Lead Free Status / RoHS Status RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):120V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:193V
Voltage - Breakdown (Min):133V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:PLAD
Series:Military, MIL-PRF-19500
RoHS Status:RoHS Compliant
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:30000W (30kW)
Package / Case:Nonstandard SMD
Other Names:MPLAD30KP120AE3/TRMS
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):156A