MPLAD15KP45CAE3
Microsemi
MPLAD15KP45CAE3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPLAD15KP45CAE3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MPLAD15KP45CAE3
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 45V 72.7V PLAD
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):45V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:72.7V
Voltage - Breakdown (Min):50V
Type:Zener
Supplier Device Package:PLAD
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Packaging:Bulk
Package / Case:Nonstandard SMD
Other Names:1086-7271
1086-7271-MIL
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):207A