MPL110-12H-B3
B B Battery
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPL110-12H-B3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MPL110-12H-B3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MPL110-12H-B3 |
|---|---|
| Manufacturer | B B Battery |
| Description | BATTERY LEAD ACID 12V 108AH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $295.91 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 34500g |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 12V |
| Termination Style: | Nut and Bolt, M6 |
| Standard Charge Time: | - |
| Standard Charge Current: | - |
| Size / Dimension: | 12.99" L x 6.81" W x 8.35" H (330.0mm x 173.0mm x 212.0mm) |
| Shipping Info: | - |
| Series: | MPL |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / Not applicable |
| Discharge Rate: | 10Hr |
| Detailed Description: | 12V Lead Acid (VRLA) Battery Rechargeable (Secondary) 108Ah |
| Capacity: | 108Ah |
| Battery Chemistry: | Lead Acid (VRLA) |
| Battery Cell Size: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MPL110-12H-B3, use the request quote form to request MPL110-12H-B3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MPL110-12H-B3.The price and lead time for MPL110-12H-B3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MPL110-12H-B3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

