MPC962305DT-1H
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPC962305DT-1H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MPC962305DT-1H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MPC962305DT-1H |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC CLOCK BUFFER 1:5 8-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Type: | Fanout Distribution, Spread Spectrum Clock Generator, Zero Delay Buffer |
| Supplier Device Package: | 8-TSSOP |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 1:5 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| PLL: | Yes |
| Output: | LVCMOS |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input: | LVCMOS |
| Frequency - Max: | 133.33MHz |
| Divider/Multiplier: | No/No |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Base Part Number: | MPC962305 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MPC962305DT-1H, use the request quote form to request MPC962305DT-1H pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MPC962305DT-1H.The price and lead time for MPC962305DT-1H depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MPC962305DT-1H.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


