MPC857TVR80B
NXP Semiconductors / Freescale
MPC857TVR80B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPC857TVR80B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MPC857TVR80B
Manufacturer NXP Semiconductors / Freescale
Description IC MPU MPC8XX 80MHZ 357BGA
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - I/O:3.3V
USB:-
Supplier Device Package:357-PBGA (25x25)
Speed:80MHz
Series:MPC8xx
Security Features:-
SATA:-
RAM Controllers:DRAM
Packaging:Tray
Package / Case:357-BBGA
Operating Temperature:0°C ~ 105°C (TA)
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Graphics Acceleration:No
Ethernet:10 Mbps (1), 10/100 Mbps (1)
Display & Interface Controllers:-
Detailed Description:MPC8xx Microprocessor IC MPC8xx 1 Core, 32-Bit 80MHz 357-PBGA (25x25)