MPC850CZQ50BUR2
NXP Semiconductors / Freescale
MPC850CZQ50BUR2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPC850CZQ50BUR2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MPC850CZQ50BUR2
Manufacturer NXP Semiconductors / Freescale
Description IC MPU MPC8XX 50MHZ 256BGA
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - I/O:3.3V
USB:USB 1.x (1)
Supplier Device Package:256-PBGA (23x23)
Speed:50MHz
Series:MPC8xx
Security Features:-
SATA:-
RAM Controllers:DRAM
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:256-BBGA
Other Names:935319191518
Operating Temperature:-40°C ~ 95°C (TA)
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Graphics Acceleration:No
Ethernet:10 Mbps (1)
Display & Interface Controllers:-
Detailed Description:MPC8xx Microprocessor IC MPC8xx 1 Core, 32-Bit 50MHz 256-PBGA (23x23)