MPA201
Microsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPA201 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MPA201 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MPA201 |
|---|---|
| Manufacturer | Microsemi |
| Description | TRANS RF BIPO 6W 300MA 55AU2 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 22V |
|---|---|
| Transistor Type: | NPN |
| Supplier Device Package: | 55AU |
| Series: | - |
| Power - Max: | 6W |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | 55AU |
| Operating Temperature: | 200°C (TJ) |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 13dB |
| Frequency - Transition: | 2GHz |
| Detailed Description: | RF Transistor NPN 22V 300mA 2GHz 6W Chassis Mount 55AU |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 20 @ 100mA, 5V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 300mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MPA201, use the request quote form to request MPA201 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MPA201.The price and lead time for MPA201 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MPA201.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



