MP7752GF
MPS (Monolithic Power Systems)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MP7752GF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MP7752GF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MP7752GF |
|---|---|
| Manufacturer | MPS (Monolithic Power Systems) |
| Description | IC AUDIO AMP CLASS D 28TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | 100 pcs | 250 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.84 | $3.425 | $3.083 | $2.809 | $2.535 | |
| 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | 5000 pcs | ||
| $2.274 | $1.918 | $1.822 | $1.754 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | - |
|---|---|
| Type: | Class D |
| Supplier Device Package: | 28-TSSOP-EP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Output Type: | 2-Channel (Stereo) |
| Other Names: | 1589-1427 |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 15W x 2 @ 8 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Depop, Short-Circuit Protection |
| Detailed Description: | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class D 28-TSSOP-EP |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MP7752GF, use the request quote form to request MP7752GF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MP7752GF.The price and lead time for MP7752GF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MP7752GF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

