MP6907GS
MPS (Monolithic Power Systems)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MP6907GS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MP6907GS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MP6907GS |
|---|---|
| Manufacturer | Monolithic Power Systems |
| Description | Fast Turn-off Flyback Synchronous Rectifier that Supports CCM DCM and QR Operation Modes |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.147 | $1.035 | $0.934 | $0.914 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.2 V ~ 35 V |
|---|---|
| Voltage - Input: | - |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | 1589-1450 |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 22 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Power Supply Controller Secondary-Side Controller, Synchronous Rectifier 8-SOIC |
| Current - Supply: | 8.5mA |
| Applications: | Secondary-Side Controller, Synchronous Rectifier |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MP6907GS, use the request quote form to request MP6907GS pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MP6907GS.The price and lead time for MP6907GS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MP6907GS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

