MP6533GF-Z
MPS (Monolithic Power Systems)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MP6533GF-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MP6533GF-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MP6533GF-Z |
|---|---|
| Manufacturer | MPS (Monolithic Power Systems) |
| Description | IC MOTOR DRIVER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.45 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5 V ~ 60 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | - |
| Technology: | Power MOSFET |
| Supplier Device Package: | 28-TSSOP-EP |
| Step Resolution: | - |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Output Configuration: | Pre-Driver - Half Bridge (3) |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Motor Type - Stepper: | - |
| Motor Type - AC, DC: | Brushless DC (BLDC) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | PWM |
| Function: | Controller - Commutation, Direction Management |
| Detailed Description: | Motor Driver Power MOSFET PWM 28-TSSOP-EP |
| Current - Output: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MP6533GF-Z, use the request quote form to request MP6533GF-Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MP6533GF-Z.The price and lead time for MP6533GF-Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MP6533GF-Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

