MP6501AGF
MPS (Monolithic Power Systems)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MP6501AGF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MP6501AGF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MP6501AGF |
|---|---|
| Manufacturer | MPS (Monolithic Power Systems) |
| Description | IC MOTOR DRIVER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 50 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.52 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 8 V ~ 35 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 3.3V, 5V |
| Technology: | Power MOSFET |
| Supplier Device Package: | 28-TSSOP-EP |
| Step Resolution: | 1, 1/2, 1/4, 1/8 |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Output Configuration: | Half Bridge (4) |
| Other Names: | 1589-1415 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Motor Type - Stepper: | Bipolar |
| Motor Type - AC, DC: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Logic |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Detailed Description: | Bipolar Motor Driver Power MOSFET Logic 28-TSSOP-EP |
| Current - Output: | 2.5A |
| Applications: | Printer |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MP6501AGF, use the request quote form to request MP6501AGF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MP6501AGF.The price and lead time for MP6501AGF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MP6501AGF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

