MP2-HS180-51
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MP2-HS180-51 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MP2-HS180-51
Manufacturer 3M
Description CONN SHROUD 2-FB 180POS 5ROW
(In US Dollars)
560 pcs
Data sheet
Series:MP2
Pitch:0.079" (2.00mm)
Packaging:Bulk
Other Names:05111165551
MP2HS18051
Number of Rows:5
Number of Positions:180
Note:Contacts Not Included
Mounting Type:Varies by Contact
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Detailed Description:180 Position Shroud for Male Pins Connector Beige Varies by Contact Backplane